AMPLIFICATOR 1 CANAL 12000WX1 0,5OHM
Cod produs:MD 12000.1 0,5OHM
Opinia clientilor
Scrie o recenzie
6,398.99lei
Stoc epuizat
Descriere AMPLIFICATOR 1 CANAL 12000WX1 0,5OHM
AMPLIFICATOR MD 12000.1 0,5 OHM
Detalii Tehnice
Operation class Class D
Number of Channels 01
Maximum power @ 12.6 VDC – 0.5 OHM: 12000W RMS
@ 12.6 VDC – 1 OHM: 7200W RMS
Input Sensitivity 220mV
Signal to Noise Ratio >95dB
Frequency Response 10 Hz ~5 kHz (-3dB)
Crossover high pass (HPF) 10 Hz ~90 Hz (-12dB/8th) Variable
Crossover low pass (LPF) 90 Hz ~5 kHz (-12dB/8th) Variable
bass boost Freq.: 35 Hz ~55 Hz
Boost: 0 ~10dB
Efficiency 79%
Input Impedance 15K ohms
Output Impedance 0.5 ohm
Min. Supply Voltage 9VDC
Maximum Power Supply Voltage 16VDC
Consumption at rest 3.6A
Maximum music consumption 602.5A
Maximum consumption in sinusoidal signal 1205A
Dimensions (WxHxD) 8.98′ x 2.75′ x 21.65′ (228 x 70 x 550mm)
Weight 17.52 lbs (7.95 kg)
EAN 7898556845113
Specificatii AMPLIFICATOR 1 CANAL 12000WX1 0,5OHM
Review-uri AMPLIFICATOR 1 CANAL 12000WX1 0,5OHM
Fii primul care scrii o recenzie pentru „AMPLIFICATOR 1 CANAL 12000WX1 0,5OHM”